sobota, 6 marca 2010

Start!

Witajcie.

Zapewne wielu z Was pamięta złote czasy komiksu w Polsce - piękne lata 90-te, kiedy w każdym kiosku za drobną sumę pieniędzy można było kupić kolorowy zeszyt po brzegi wypełniony superbohaterską akcją. To właśnie dzięki TM-Semicowi setki, jeśli nie tysiące, młodych i nieco starszych ludzi zainteresowało się kulturalnym i rozrywkowym fenomenem, jakim jest komiks.

Akcja "Tęsknię za Tobą, zeszytówko" ma na celu pokazanie wydawnictwom komiksowym, jak bardzo tęsknimy za tamtymi czasami. Chcemy dowieść, że - wbrew ogólnie panującemu przekonaniu - kolorowe zeszyty spod znaku Marvela, DC i Image wciąż mają w Polsce wielu fanów, którzy z chęcią kupowaliby ja także dziś, w czasach drogich, ekskluzywnych wydań zbiorczych.

Zachęcam Was do rozpropagowania tej idei. Jeśli masz bloga lub stronę internetową - podlinkuj niniejszego bloga. Jesteś dziennikarzem? Napisz o nas. Jeżeli w jakiś sposób jesteś w stanie przysłużyć się naszej wspólnej sprawie - napisz pod adres teskniezatobazeszytowko@gmail.com.

10 komentarzy:

 1. No dobra, bardzo fajnie. Ale co z polskimi komiksami i twórcami?

  OdpowiedzUsuń
 2. A co ma z nimi być? Im więcej komiksów na naszym rynku, tym większa konkurencja, a w takiej konkurencji zawsze wygrywa klient. Jeżeli jakiś polscy twórcy potrafią wypuszczać cyklicznie powiedzmy jeden zeszyt na dwa miesiące czy kwartał - jesteśmy zdecydowanie za.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem całkowicie za tą inicjatywą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może dodatkowy temat jakiś dać, gdzie każdy mógłby po prostu się wpisać, dając znać, że popiera akcję.

  Przy okazji, polskie komiksy są wydawane w zeszytach - Wartości Rodzinne na ten przykład. Ale chyba nie o takie zeszytówki chodzi.

  A, i prawie bym zapomniał, bardzo lubię wydania zbiorcze, ładnie mi na półce wyglądają. Nikt też nie chce powtórki z Mandragory. Prędzej czegoś w stylu Dobrego Komiksu.

  OdpowiedzUsuń
 5. No ja jestem za rozwojem polskich zeszytówek. Tylko tu potrzebny jest upór twórców i wydawców, bo kasy z tego raczej nie będzie (przynajmniej na początku). I tu chwała Śledziowi za "Wartości"

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem jak najbardziej za, inicjatywa godna pochwalenia, tylko pytanie co dalej?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak najbardziej ZA!!! Tylko co dalej? Znajdzie się jakikolwiek polski dystrybutor? Każdy przecież pamięta co się stało z Dobrym Komiksem. Sensowne wydania, sensowne tytuły, a jednak - nie zatrybiło...

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam! Mam pomysł.

  Uważam, że żeby wydawać takie komiksy trzeba stworzyć grupę docelową ok. 3 000 osób. Grupa docelowa składać się będzie powiedzmy ze 100 osobowych grup, których przedstawiciele mogliby wesprzeć finansowo inicjatywę. Kilka osób z grupy musi wejść w spółkę. Spółka zakłada fundusz i zbiera do wspólnej kasy, bada zapotrzebowanie swojej grupy odbiorców, zbiera wyniki badania marketingowego; podsumowuje i wtedy rozpoczyna rozmowy w sprawie uzyskania praw od wydawcy. Za pierwsze zgromadzone pieniądze na funduszu zakupuje się prawa do 3 lub 4 serii z jednego wydawnictwa a potem już tylko niskonakładowe wydawanie zeszytów.
  Uważam też, że możnaby zacząć na początku od 48 stronicowych offsetowych zeszytówek i koniecznie należy pozyskać reklamodawców; min. 4 reklamy w numerze przemnożone przez nakład dadzą jakiś zysk na pewno.
  Co o tym myślicie ?

  MikeMARVEL aka Mike2099
  http://filmykomiksowe.phorum.pl/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Marvel w Polsce się odradza , dzięki filmom , nowym serialom animowanymi, a nawet tym magazynem z kartami czy figurkami (fakt część z nich jest dziecinna ale trzeba ich na czymś wychować).Sam się dziwię czemu znowu nie wydają komiksów w zeszytach.

  W Polsce jest od groma mang (sam chętnie poczytałbym coś innego niż Naruto/FMA/GTO)plus starsze pokolenie , więc mamy trochę już potencjalnych klientów.

  OdpowiedzUsuń